Combined Counties Football League Fixtures Week 26
Saturday February 28th
All games at 2.30 unless stated
U17 Premier Division:
Edenderry Town v Willow Park, Time TBC, Pitch TBC, Edenderry; Offaly
U17 Division 1:
Kilbeggan v St.Aengus, Kevin O’Flaherty Park, Kilbeggan; Midlands
U17 Cup 1st Round 1st Leg:
Clara Town v Longford Town, Stanley O’Hara Park; Offaly
U18 Premier Division:
Longford Town v Birr Town, City Calling Stadium, Longford; Midlands
Tullamore Town v Mucklagh, Leah Victoria Park Tullamore; Midlands
U18 Division 1:
Banagher Utd v Rosenallis; Feighs, Banagher; Offaly
Idle: Killavilla;
U19 Division:
Mountmellick Utd v Temple Villa; Offaly
O’Neills LFA Shield Quarter Final:
Hazel Lane United v Mountmellick Utd B; 2.00; Grammar School, Drogheda; Local;
Combined Counties Shield Quarter Final:
Castlepollard Celtic v Geashill Utd; Mergon Park, Castlepollard; Offaly
Division 1 Saturday:
Inny FC v Camlin Utd; Streete Parish Park, Streete; Offaly;
Gaels Utd v Ballymahon AFC The Hill, Bawn, Drumlish; Midlands;
Idle; Boro Celtic, Grange Utd;
Division 3 Saturday Championship:
Granard Celtic v Newtown FC; Sacred Heart Pitch, Trumra Rd, Granard; Midlands;
Moydow FC v Longford Wanderers; St John’s Park, Garranoy, Moydow; Midlands
Idle; Mullingar Town B
Division 3 Saturday Shield:
Melville Celtic v Raharney B; Sarsfield Park, Sarsfield Square, Athlone; Offaly
Idle; Dynamoe Rooskey;
Saturday Division Cup 2nd Round:
Colmcille Celtic v Mostrim Utd; The Rock, Aughamore, Aughnacliff; Midlands;
Sunday March 1st
All games at 11.00 unless stated
FAI Youths Cup 3rd Round:
Willow Park v Kilreen Celtic, 2.30; Willow Park; Midlands
John Farrell Combined Counties Cup 3rd Round:
Clonmore Utd v Willow Park A; Heritage Centre, Boora; Midlands;
Ballinahown v Edenderry Town A; Sportspark, Ballinahown; Midlands;
Gracefield Athletic v St. Carthages Athletic; Botley Lane, Portarlington; Offaly
Combined Counties Shield Quarter Finals:
Clonown Rovers v Rathowen Celtic; Tormey Villas, Athlone; Midlands;
Senior Division:
Clara Town A v Arlington A; 2.00; Stanley O’Hara Park, Lisanisky, Clara; Offaly;
Mountmellick Utd A v Monksland Utd; 2.00; Conor Davis Park, Mountmellick; Midlands;
Idle; Melville Utd, St.Peters A, CK Utd;
Premier Division:
Abbeyleix Athletic v Temple Villa; Fr.Breen Park, Abbeyleix; Offaly;
Clonaslee Utd v St.Peters B; Community Centre, Clonaslee; Offaly;
Mullingar Town v Rosenallis; Dalton Park, Mullingar; Midlands;
Tullamore Town v Willlow Park B; Leah Victoria Park, Tullamore; Midlands;
Idle; Birr Town
Division 1:
Derry Rovers v Gallen Utd; 12.00; Brians Park, Edenderry; Offaly;
Clara Town B v Clonbonny FC; Stanley OHara Pk, Clara; Midlands;
Division 2:
Noreside Celtic v Gentex FC; The Village, Castletown; Offaly;
Kilcormac Utd v Portlaoise FC; Broughall Rd, Kilcormac; Midlands;
Edenderry Town v Coolraine FC; Fr Paul Pk, Edenderry; Midlands
Division 3A:
Emo Celtic v Portlaoise Shamrocks; Community Centre, Emo; Midlands;
Towerhill Rovers v Raheen; 2.00; Leisure Centre, Portlaoise; Offaly;
Idle; Portarlington Town, Arlington B
Division 3B:
Highfield Utd v Horseleap Utd; Burkes Hill, Birr; Offaly:
Idle; Killoe, Pollough, Frankford, Walsh Island,
Division 4A
Maryborough FC v Abbeyleix Ath B; Leisure Centre, Portlaoise; Offaly;
Rosenallis B v Portlaoise B; The Grove; Offaly;
Idle; Midlands, LOFFA, St Aengus, Abbeyleix;
Division 4B:
Idle; Ballinagar, Clara, Castlejordan, Clonaslee, Bracknagh, Kilcormac;
Womens Division:
Killeigh v Clara Town; 2.00; The Pond, Killeigh; Offaly;
Mullingar Athletic v Tullamore Town; 2.00; Gainstown, Mulllingar; Midlands;