Combined Counties Football League Fixtures Week 36
Tuesday Aril 26th
CCFL Youths Cup Quarter Final:
Mountmellick Utd v Portlaoise 18’s; 6.45; Conor Davis Park Mountmellick; Offaly;
Under 19 Division:
Clara Town v Clongowes Wood; 6.45; Stanley O’Hara Park Clara; Offaly
Wednesday April 27th
All games at 6.45 unless stated
Paddy Cotter Cup Semi Final:
St.Peters A v Walsh Island Shamrocks; 7.30; Leah Victoria Park, Tullamore; Offaly;
Division 1:
Killeigh Ramblers v Clara Town A; McCormacks Field, Killeigh; Midlands
Division 1 Saturday:
Longford Wanderers v Melville Celtic; Wanderers Park, Longford; Midlands
Division 2:
Towerhill Rovers v Gracefield Athletic; The Leisure Centre, Portlaoise; Offaly
Division 3:
Portlaoise B v Portarlington Town; Rossleighan Park, Portlaoise; Offaly;
Ballinagar v Arlington B; Malone Park, Ballinagar; Offaly;
Division 4B:
Clara Town B v St Carthages Ath; Stanley O’Hara Park Clara; Midlands;
Saturday April 30th
All games at 2.30 unless stated
Under 17 Cup Semi Final:
Portlaoise B v Tullamore Town; 4.00; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly;
Under 17 Cup Quarter Finals:
Mountmellick Utd v Willow Park; Conor Davis Park Mountmellick; Offaly;
Portlaoise A v Longford Town; 1.30; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly
CCFL Youths Cup Quarter Final:
Tullamore Town v Birr Town; Leah Victoria Park Tullamore; Midlands;
Under 17 Division 1:
Kilbeggan v Abbeyleix Ath; The Well Lake Kilbeggan; Midlands
Under 18 Division 1:
Banagher Utd v Derry Rovers; Middle Road Banagher; Midlands
O’Neills LFA Junior Shield Semi Final:
Cloghertown Utd v BBC Utd; 2.00; VTBC; LFA Officials;
Umbro John Farrell Combined Counties Cup Quarter Finals:
Willow Park A v St. Peters A; 7.00; Willow Park, Athlone; Midlands;
Division 1 Saturday:
Camlin Utd v Moydow FC; The Mall Complex, Longford; Midlands
Longford Wanderers v Gaels United; Wanderers Park, Longford; Midlands;
Idle: Ballymahon AFC, Newtown FC;
Division 3 Saturday:
Ericcsons FC v Castlepollard Celtic; Tormey Villas, Athlone; Offaly
Grange United v Mullingar Town B; Raithin Community Pitch, Grange, Mullingar; OFF
Idle; Inny FC B;
Sunday May 1st
All games at 11.00 unless stated
O’Neills LFA Womens Junior Cup Semi Finals:
Killeigh v Crettyard Utd; 2.00; The Pond, Killeigh; Offaly;
Willow Park v Hanover Harps; 3.00; Willow Park Athlone; Midlands
Umbro John Farrell Combined Counties Cup Quarter Final:
Mountmellick Utd v Towerhill Rovers; 2.00; Conor Davis Park, Mountmellick; Offaly;
Billie Hyland Premier Div Cup Final:
Ballinahown v Inny FC; 12.00; Willow Park, Athlone; Midlands;
Oliver Ward Div 3 Cup Semi Final:
Portarlington Town v Birr Town B; 2.30; Leah Victoria Park, Tullamore; Offaly;
Combined Counties Shield Final:
Noreside Celtic v Highfield Utd; 2.00; Villa Park, Timeighter, Monastery Road, Roscrea; Offaly;
Senior Division:
Mullingar Town A v Monksland Utd A; 2.00; Dalton Park, Mullingar; Midlands;
Division 1:
Edenderry Town v Rosenallis; Fr Paul Park, Edenderry; Offaly
Division 2:
Moate Celtic v FC Killoe; Community College, Moate; Midlands;
Walsh Island Shamrocks v Gracefield Athletic; Carty Park, Walsh Island; Offaly
Division 3:
Ballinagar v Arlington B; Malone Park, Ballinagar; Offaly
Division 4B:
Clara Town B v Clonmore Utd; Stanley O’Hara Park, Clara; Midlands;
Banagher Utd v Castlejordan Utd; Feighs, Banagher; Midlands
Monday May 2nd
CCFL Youths Cup Semi Final:
Portlaoise 17’s v Mountmellick Utd or Portlaoise 18’s; 2.30 Rossleighan Park Portlaoise; Offaly
Tuesday May 3rd
Under 19 Cup Semi Final:
Derry Rovers v Clongowes Wood; 7.30; Brians Park Edenderry; Offaly;
Wednesday May 4th
all games at 7.00pm unless stated
Senior Division:
Monksland Utd A v Willow Park A; Cushla Park, Athlone; Midlands;
Division 1:
Rosenallis v Abbeyleix Athletic; The Grove, Rosenallis; Offaly;
Division 2:
Portlaoise Shamrocks v Towerhill Rovers, The Leisure Centre, Portlaoise; Offaly;
Division 4B:
St Carthages FC v Clara Town B; Leah Victoria Park, Tullamore; Midlands
Thursday May 5th
Division 3:
Ballinagar v Portarlington Town; 7.00; Malone Park, Ballinagar; Midlands