23 Oct 2016

The Author

Share

CCFL Cup draw information

John Farrell Combined Counties Cup 1st Round

Moydow FC v Grange Utd

Longford Wanderers v Colmcille Celtic

Raharney Utd v Melview FC

Gaels Utd v Newtown FC

Melville Celtic v Camlin Utd

Ballymahon v Dynamoe Rooskey

Clonaslee Utd v St Carthages Ath

Castlejordan Utd v Clara Town

BBC Utd v Horseleap Utd

Clonown Rovers v Clonmore Utd

Kilcormac Utd v Banagher Utd

Portarlington Town v Birr Town

Derry Rovers v Melville Utd

Maryborough V O’Moore FC

Ballinahown v Geashill Utd

Cloneygowan Celtic v FC Killoe

Ballinagar v Rosenallis

Shinrone Utd v Coolraine

Portlaoise Shamrocks v Castlepollard Celtic

Walsh Island Shamrocks v Gentex

Riverside FC v St Aengus

Gracefield Ath v Highfield Utd

Moate Celtic v Towerhill Rovers

Gallen Utd v Old Fort Celtic

Abbeyleix Ath v Stradbally Town

Portlaoise AFC v Raheen FC.

 

Combined Counties Shield 1st Round

Stradbally Town B v Clonmore Utd

O’Moore FC v Clara Town C

Old Fort Celtic v Highfield Utd

Shinrone Utd v St Aengus

Maryborough FC v Derry Rovers B

Monksland Utd B v Riverside FC

Cloneygowan Celtic v Castlejordan Utd

Geashill FC v St Carthages Ath;

All other teams Byes

 

Combined Counties Shield 2nd Round

Old Fort Celtic or Highfield Utd v Monksland Utd B or Riverside FC

Ballinahown B v Rosenallis B

Maryborough or Derry Rovers B v Arlington B

Geashill FC or St Carthages Ath v Banagher Utd

Kilcormac Utd B v Clara Town B

BBC Utd v O’Moore FC or Clara Town C

Stradbally Town B or Clonmore Utd v Shinrone Utd or St Aengus

Gracefield Ath v Cloneygowan Celtic or Castlejordan Utd.

 

Paddy Cotter Cup 1st Round

Kilcormac Utd A v Birr Town B

Horseleap Utd v FC Killoe

Arlington A v Abbeyleix Ath

 

Paddy Cotter Cup 2nd Round

Portarlington Town v Tullamore Town

Stradbally Town A v Rosenallis A

Portlaoise AFC v Towerhill Rovers

Monksland Utd v Kilcormac Utd or Birr Town B

Clonaslee Utd v Clara Town A

Raheen FC v Arlington A or Abbeyleix Ath

Birr Town A v Gallen Utd

Portlaoise Shamrocks v Inny FC

Derry Rovers A v Ballinagar

Castlepollard Celtic v Gentex

Mullingar Ath v Moate Celtic

Walsh Island Shamrocks v St Peters B

Horseleap Utd or FC KIlloe v Melville Utd

Ballinahown v Willow Park

St Peters A v Coolraine

Mullingar Town v Clonown Rovers

 

Saturday Divisions Cup 1st Round

Gaels Utd A v Inny FC B

 

Saturday Divisions Cup 2nd Round

Mowdow FC v Gaels Utd B

Colmcille Celtic v Camlin Utd

Longford Wanderers v Ballymahon

Gaels Utd A or Inny FC B v Newtown FC

Raharney Utd v Dynamoe Rooskey

Castlepollard Celtic B v Mullingar Town B

Grange Utd v Rathowen Celtic

Melville Celtic v Melview FC

FacebookTwitterGoogle+Share
No comments