04 Feb 2017

The Author

Share

Week 23 Fixtures

Combined Counties Football League Fixtures Week 23

 

Saturday February 4th

All games at 2.00 unless stated

 

Under 17 Premier Division:

Willow Park v Longford Town; Willow Park Athlone; Midlands

 

Under 17 Division 1:

Kilbeggan v Mullingar Ath; The Land Lake Kilbeggan; Midlands;

St Aengus v Mucklagh; Derrycanton Mountrath; Offaly;

T & S Utd v Abbeyleix Ath; The Lawn Stradbally; Offaly;

 

Under 19 Premier Division:

Willow Park v Monksland Utd; Willow Park Athlone; 7.45; Friday 3rd; Midlands

Portlaoise v Tullamore Town; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly;

Clongowes Wood v Birr Town; Clongowes Wood Clane; Offaly;

Idle Ballymahon

 

Under 19 Division 1:

Banagher Utd v Rosenallis; Middle Road Banagher; Midlands;

Mucklagh v St Aengus; Charleville Est Tullamore; Offaly;

Horseleap Utd v Kilbeggan; Horseleap Village; Midlands;

Idle Portlaoise;

 

FAI Angela Hearst Inter League Cup:

Combined Counties Football League v Metropolitan Girls League; 2.00; Leah Victoria Park, Tullamore; Offaly;
O’Neills LFA Junior Shield 4th Round:

Ely Woodlawn v Shinrone; 2.00; Sportslink; Local

 

Saturday Divisions Cup Quarter Final:

Ballymahon AFC v Castlepollard Celtic B; Tara Park, Ballymahon; Offaly;

 

Division 1 Saturday:

Melville Celtic v Gaels United; Sarsfield Park, Athlone; Offaly;

Camlin United v Newtown FC; The Mall, Longford; Midlands;

Longford Wanderers v Moydow FC; Wanderers Park, Strokestown Road; Midlands;

Idle: Mullingar Town B

 

Division 3 Saturday:

Inny FC v Melview FC; Streete Parish Park, Streete; Midlands;

Dynamo Rooskey v Raharney United; Quinnsfield, Tarmon Road, Rooskey; Midlands;

Grange United v Colmcille Celtic; Rathin Community Pitch, Grange, Mullingar; Offaly;

 

 

Sunday February 5th

All games at 11.00 unless stated

 

O’Neills LFA Junior Shield 4th Round:

St. Carthages Athletic v Balbriggan FC; 2.00; Community Centre, Boora; Midlands;

O’Moore’s FC v Ormonde Villa FC; Ballyroan, Portlaoise; Offaly;

Albion Rovers v Highfield Utd; 1.15; Muirdeach Park; Local

Paddy Cotter Cup 2nd Round:

Horseleap Utd v Melville Utd; Horseleap Village; Midlands

Paddy Cotter Cup Quarter Final:

Clara Town A v Raheen; Stanley O’Hara Park, Lisanisky; Clara; Offaly;

Monksland Utd A v Inny FC A; Cushla Park, Athlone; Offaly;

Mullingar Town A v Derry Rovers; 2.00; Dalton Park, Mullingar; Midlands;
Division 4 Cup Group Stage:

 

Group 1;

Clara Town C v Kilcormac Utd B; 2.00 Stanley O’Hara Park Clara; Offaly;

 

Group 2;

Castlejordan Utd v Stradbally Town B; Harristown Castljordan; Midlands;

Ballinahowen FC B v Cloneygowan Celtic; Sportspark Ballinahown; Midlands;

 

Group 3;

Rosenallis FC B v Clonmore Utd; The Grove Rosenallis; Offaly;

Derry Rovers B v Geashill FC; Brians Park Edenderry; Midlands;

 

Group 4;

St Aengus FC v Riverside FC; Derrycanton Mountrath; Offaly;
Senior Division:

St.Peters v Mulingar Athletic; 2.00; McCarthy Park, Athlone; Midlands;

Idle Arlington A, Willow Park, Tullamore Town

Premier Division:

Rosenallis AFC v Gentex; The Grove, Rosenallis; Offaly;

Idle Ballinahown A, Birr Town A, Clonaslee Utd, Portlaoise;

Division 1:

Kilcormac Utd A v Towerhill Rovers; Frankford Park Kilcormac; Offaly;

Castlepollard Celtic v Walsh Island Shamrocks; Mergon Park Castlepollard; Midlands;

Portlaoise Shamrocks v Coolraine FC; Leisure Centre Portlaoise; Offaly;

Idle; Stradbally Town, Clonown Rovers;

 

 

Division 2:

Portarlington Town v Moate Celtic; Collaiste Iosagain Portarlington; Offaly;

Idle; FC Killoe, Ballinagar, Abbeyleix, Birr Town, Gallen;

 

Division 3:

Arlington B v Maryborough FC; Castle Park, Portarlington; Midlands;

Gracefield Athletic v BBC Utd; Botley Lane, Portarlington; Midlands;

Idle Monksland Utd B
Division 4A:

Idle; Old Fort Celtic

 

Division 4B:

Idle; Banagher Utd; Clara Town B

FacebookTwitterGoogle+Share
No comments