14 Feb 2017

The Author

Share

Week 25 Fixtures

Combined Counties Football League Fixtures Week 25

 

Saturday February 18th

All games at 2.30 unless stated

 

FAI Youths Cup 4th Round:

Portlaoise v Parkville; 2.00; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly;

Aisling Annacoty v Ballymahon; TBA; Local;

 

Under 17 Cup Group 1:

Longford Town v Mucklagh; City Calling Stadium Longford; Midlands

 

Under 17 Cup Group 2:

St Aengus v Abbeyleix Ath; Derrycanton Mountrath; Offaly

 

Under 17 Division 1:

Kilbeggan v Mullingar Ath; The Land Lake Kilbeggan; Midlands

 

Under 19 Premier Division:

Birr Town v Willow Park; Frank O’Connell Park Birr; Offaly;

Idle; Tullamore, Clongowes, Monksland;

 

Under 19 Division 1:

Mucklagh v St Aengus; Charleville Est Tullamore; Offaly;

Horseleap Utd v Rosenallis; Horseleap Village; Midlands;

Idle; Banagher, Kilbeggan;

 

Ml Doolan Div 1 Cup 2nd Round:

Camlin United v Clonown Rovers; 2.00pm; The Mall, Longford; Midlands;

Melville Celtic v Mullingar Town B; 2.00pm Sarsfield Park, Athlone; Offaly;

Ballymahon AFC v Moydow FC; Tara Park, Ballymahon; Offaly;

 

Oliver Ward Division 3 Cup:

Inny FC B v Grange United; Streete Parish Centre, Streete; Offaly

Melview FC v Monksland United B; Wanderers Park, Strokestown Road; Midlands;

Dynamo Rooskey v Highfield United; Quinnsfield, Tarmon Road, Rooskey; Midlands;

 

Division 1 Saturday:

Idle: Newtown FC

 

Division 3 Saturday:

Idle; Raharney Utd

 

 

 

Sunday February 19th

All games at 11.00 unless stated

 

Michael Dolan Division 1 Cup 2nd Round:

Towerhill Rovers v Derry Rovers A; 2.00; Leisure Centre Portlaoise; Offaly;

Kilcormac Utd A v Portlaoise Shamrocks; Frankford Park Kilcormac; Midlands;

Stradbally Town A v Longford Wds; 12.00; The Lawn Stradbally; Offaly;

Walsh Island Shamrocks v Gaels Utd; 12.00; Carty Park Walsh Island; Offaly;

 

Denis Delaney Division 2 Cup 1st Round:

Abbeyleix Athletic v Moate Celtic; Fr Breen Park Abbeyleix; Offaly;

 

Oliver Ward Division 3 Cup 1st Round:

O’Moores FC v Gracefield Athletic; Ballyroan, Portlaoise; Offaly;

Maryborough FC v Arlington B; Leisure Centre, Portlaoise; Offaly;

Shinrone v Colmcille Celtic; 12.00; Community Centre, Shinrone; Offaly;

St. Carthages Athletic v Castlepollard Celtic B; 12.00; Community Centre, Boora; Midlands;
Division 4 Cup:

 

Group 1:

Banagher Utd v Kilcormac Utd B; Feighs Banagher; Midlands;

Old Fort Celtic v Clara Town C; Portlaoise Community College; Offaly;

 

Group 2

Ballinahowen B v Castlejordan Utd; Sportspark Ballinahowen; Midlands;

 

Group 3

Derry Rovers B v Geashill FC; Brians Park Edenderry; Offaly;

 

Group 4;

Clara Town B v Riverside FC; Stanley O’Hara Park Clara; Midlands;
Senior Division:

Tullamore Town v St.Peters; 2.00; Leah Victoria Park, Tullamore; Offaly;
Monksland Utd A v Inny FC A – game off

Mullingar Town A v Willow Park; 2.00; Dalton Park, Mullingar; Midlands;

Idle Arlington A, Mullingar Athletic

Premier Division:

Gentex v Clara Town A; Leisure World, Athlone; Midlands;

Rosenallis A v Ballinahown A; The Grove, Rosenallis; Offaly;

Idle: Melville Utd, Clonaslee Utd, Portlaoise, Birr Town A;
 

Division 1:

Idle; Coolraine FC, Castlepollard Celtic

 

Division 2:

Birr Town B v Horseleap Utd; Frank O’Connell Park Birr; Offaly;

FC Killoe v Gallen Utd; The Mall Complex Longford; Midlands;

Ballinagar FC v Raheen FC; Malone Park Ballinagar; Midlands;

Idle; Portarlington Town

 

Division 3:

Idle; BBC Utd

 

Division 4A:

Idle; St Aengus FC, Rosenallis FC B

 

Division 4B:

Idle; Cloneygowan Celtic, Clonmore Utd

 

Womens Division:

Raharney Utd v Killeigh A; 2.00; Higginstown, Raharney; Midlands;

Willow Park v Mullingar Athletic; 2.00; Willlow Park, Athlone; Midlands;

Idle Killeigh B, Bealnamulla, Clara Town;

FacebookTwitterGoogle+Share
No comments