20 Feb 2017

The Author

Share

Week 26 Fixtures

Combined Counties Football League Fixtures Week 26

 

Saturday February 25th

All games at 2.30 unless stated

 

Under 17 Cup Group 2:

Abbeyleix Ath v Edenderry Town; Fr Breen Park Abbeyleix; Offaly

 

Under 19 Cup 1st Round:

Mucklagh v Horseleap Utd; Charleville Est Tullamore; Offaly

Kilbeggan v Ballymahon; The Land Lake Kilbeggan; Midlands;

St Aengus v Willow Park; Derrycanton Mountrath; Offaly;

Rosenallis v Tullamore Town; The Grove Rosenallis; Offaly

Banagher Utd v Portlaoise B; Middle Road Banagher; Midlands

 

Under 17 Premier Division:

Longford Town v Hodson Bay; City Calling Stadium Longford; Midlands;

Idle; Willow Park

 

Under 17 Division 1:

Mucklagh v T & S Utd; Kilbeggan Road Durrow; Midlands;

Mullingar Ath v St Aengus; Gainstown Mullingar; Midlands;

Idle; Kilbeggan

 

Umbro John Farrell Combined Counties Cup 4th Round:

Camlin Utd v Tullamore Town; The Mall, Longford; Midlands;

Raharney Utd v Birr Town A; Higginstown, Raharney; Offaly;
Division 1 Saturday:

Idle:  Longford Wanderers, Melville Celtic, Moydow FC, Newtown FC, Mullingar Town;

 

Division 3 Saturday:

Castlepollard Celtic v Inny FC B; Mergon Park, Finea Road, Castlepollard; Offaly;

Melview FC v Grange United; Wanderers Park, Strokestown Road, Longford; Midlands;

Idle: Dynamo Rooskey

 

Sunday February 26th

All games at 11.00 unless stated
FAI Angela Hearst Interleague Cup:

Cork Women & Schoolgirls League v Combined Counties Football League; 4.00; Mayfield Cork;

Umbro John Farrell Combined Counties Cup 4th Round:

Melville Utd v Ballymahon; Sarsfield Park, Athlone; Midlands;

Mullingar Town v Highfield Utd; 2.00; Dalton Park, Mullingar; Midlands;

St. Peters v Raheen; 2.00; McCarthy Park, Athlone; Midlands;

Clara Town v Walsh Island Shamrocks; Stanley O’Hara Park, Clara; Offaly;
 

 

Combined Counties Shield Quarter Finals:

Maryborough FC v St. Carthages Athletic; Leisure Centre, Portlaoise; Offaly;
Division 4 Cup:

Group 1:

Banagher Utd v Old Fort Celtic; Feighs Banagher; Midlands

Group 2:

Castlejordan Utd v Stradbally Town B; Harristown Castlejordan; Midlands

Cloneygowan Celtic v Ballinahowen FC B; Fenter Park Killeigh; Offaly:

Group 3:

Clonmore Utd v Rosenallis FC B; Heritage Centre Boora; Midlands;

Group 4: St Aengus FC v Riverside FC; Derrycanton Mountrath; Offaly;
Senior Division:

Inny FC A v Mullingar Athletic; Streete Parish Park, Streete; Midlands;

Arlington A v Monksland Utd A; Castle Park, Portarlington; Offaly;

Idle Willow Park
Premier Division:

Rosenallis A v Portlaoise; The Grove, Rosenallis; Offaly;

Idle Clonaslee Utd, Ballinahown A, Gentex;
Division 1:

Kilcormac Utd A v Castlepollard Celtic; Frankford Park Kilcormac; Midlands;

Derry Rovers A v Cooleraine FC; Fri 8.00; Brians Park Edenderry; Offaly;

Stradbally Town A v Clonown Rovers; The Lawns Stradebally; Offaly;

Idle; Portlaoise Shamrocks, Towerhill Rovers;

 

Division 2:

Abbeyleix Athletic v Horseleap Utd; Fr Breen Park Abbeyleix; Offaly;

Birr Town B v FC Killoe; Frank O’Connell Park Birr; Midlands;

Idle; Portarlington Town, Moate Celtic, Gallen Utd, Ballinagar;
Division 3:

O’Moores FC v Shinrone Utd; Ballyroan, Portlaoise; Offaly;

Idle BBC Utd, Arlington B, Monksland Utd B, Gracefield Athletic;

 

Division 4A:

Idle; Derry Rovers B, Clara Town C

 

Division 4B:

Idle; Geashill FC, Kilcormac Utd B, Clara Town B

FacebookTwitterGoogle+Share
No comments