05 Mar 2017

The Author

Share

Week 28 Fixtures

Combined Counties Football League Fixtures Week 28

 

Saturday March 11th

All games at 2.30 unless stated

 

LFA Youths Cup Quarter Final:

Birr Town v Sacred Heart; 2.00; Frank O’Connell Park Birr; Offaly;

 

Under 17 Cup Group 1:

Hodson Bay v Mucklagh; Cam Sportsfield Athlone; Midlands;

Mullingar Athletic v Longford Town; Gainstown Mullingar; Midlands;

 

Under 17 Cup Group 2:

Kilbeggan v St Aengus; The Land Lake Kilbeggan; Offaly:

Abbeyleix Ath v Edenderry Town; Fr Breen Park Abbeyleix; Offaly

 

Under 19 Cup 1st Round:

Tullamore Town v Rosenallis AFC; Leah Victoria Park Tullamore; Offaly;

Portlaoise B v Banagher Utd; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly

 

Under 19 Premier Division:

Willow Park v Clongowes Wood; Willow Park Athlone; Midlands

Monksland Utd v Ballymahon; Cushla Park Athlone; Midlands;

Idle Portlaoise

 

Under 19 Division 1:

St Aengus v Horseleap Utd; Derrycanton Mountrath; Offaly

 

Umbro Combined Counties Cup 4th Round:

Gaels United v Willow Park; The Hill, Bawn, Drumlish; Midlands;

Ballymahon AFC v Melville United; Tara Park, Ballymahon; Offaly

 

Division 1 Saturday:

Melville Celtic v Longford Wanderers; Sarsfield Park, Athlone; Offaly;

Idle:  Moydow FC, Newtown FC and Mullingar Town B

 

Division 3 Saturday:

Castlepollard Celtic B v Inny FC B; Mergon Park, Finea Road, Castlepollard; Midlands;

Melview FC v Grange United; Wanderers Park, Strokestown Road, Longford; Midlands;

Idle: Dynamo Rooskey

 

Sunday March 12th

All games at 11.00 unless stated

 

FAI  Angela Hearst Womens Interleague Cup:

Carlow League v Combined Counties Football League; 2.00; VTBC;
 
O’Neills LFA Junior Shield Quarter Finals:

Shinrone Utd v Park Centre Summerhill; 2.00; Community Centre, Shinrone; Midlands;

St. Carthages Athletic v Albion Rovers; 2.00; Community Centre, Boora; Midlands;

O’Moores FC v Broombridge Utd or Beech Park 2nds; 2.00; Ballyroan, Portlaoise; (prov) RTBA;

Umbro John Farrell Combined Counties Cup 4th Round:

Tullamore Town v Camlin Utd; 12.00; Leah Victoria Park, Tullamore; Midlands;

Raheen FC v St. Peters; Raheen Village; Offaly
Walsh Island Shamrocks v Clara Town A; Carty Park, Walsh Island; Offaly;

Birr Town A v Raharney Utd; 2.00; Frank O’Connell Park, Birr; Midlands
Dennis Delaney Division 2 Cup:

Moate Celtic v FC Killoe; Community College Moate; Offaly;

Gallen Utd v Birr Town B; Brosna Press Park Ferbane; Midlands;

 

Division 4 Cup:

Group 4; Clara Town B v St Aengus; Stanley O’Hara Park Clara; Offaly;
Senior Division:

Inny FC v Mullingar Athletic; Streete Parish Park, Streete; Midlands;

Arlington AFC v Monksland Utd; Castle Park, Portarlington; Offaly;

Idle Mullingar Town

Premier Division:

Idle; Balllinahown A, Gentex, Clonaslee Utd, Rosenallis A, Portlaoise;

 

Division 1:

Stradbally Town v Derry Rovers; The Lawn Stradbally; Offaly;

Clonown Rovers v Towerhill Rovers; Community Park Clonown; Midlands;

 

Division 2:

Abbeyleix Athletic v Horseleap Utd; Fr Breen Park Abbeyleix; Offaly;
Division 3:

Highfield Utd v BBC Utd; Burkes Hill, Birr; Midlands;

Maryborough FC v Gracefield Athletic; Leisure Centre, Portlaoise; Offaly;

O’Moores FC v Arlington B; Ballyroan, Portlaoise (prov); Offaly;

Idle Monksland Utd B, Arlington B;
Division 4A:

Clara Town C v Stradbally Town C; 2.00; Stanley O’Hara Park Clara; Offaly

 

Division 4B:

Clonmore Utd v Riverside FC; Heritage Centre Boora; Offaly;

Banagher Utd v Cloneygowan Celtic; Middle Road Banagher; Offaly;

Ballinahown B v Geashill Utd; Sportspark Ballinahown; Midlands;

FacebookTwitterGoogle+Share
No comments