13 Mar 2017

The Author

Share

Week 29 Fixtures

Combined Counties Football League Fixtures Week 29

 

Saturday March 18th

All games at 2.30 unless stated

 

Under 17 Cup Group 1:

Hodson Bay v Mullingar Ath; Cam Sports Field Athlone; Midlands;

T & S Utd v Longford Town; The Lawn Stradbally; Offaly;

 

Under 17 Cup Group 2:

St Aengus v Abbeyleix Ath; Derrycanton Mountrath; Offaly;

Edenderry Town v Kilbeggan; Fr Paul Park Edenderry; Offaly;

 

Under 19 Cup 1st Round:

Ballymahon v Kilbeggan; Tara Park Ballymahon; Midlands;

 

Under 19 Cup Quarter Final:

Monksland Utd v Portlaoise B; Cushla Park Athlone; Midlands;

 

Under 19 Premier Division:

Tullamore Town v Willow Park; Leah Victoria Park Tullamore; Offaly;

Portlaoise A v Birr Town; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly;

 

Under 19 Division 1:

Banagher Utd v Rosenallis; Middle Road Banagher; Midlands

 

Ml Dolan Division 1 Cup Quarter Final:

Camlin United v Moydow FC; The Mall Complex Longford; Midlands;

 

Oliver Ward Division 3 Cup 1st Round:

Castlepollard Celtic B v St Carthages Athletic; Mergon Park, Castlepollard; Midlands;

 

Oliver Ward Division 3 Cup Quarter Final:

Grange United v Maryborough FC; Raithin Community Pitch Grange, Mullingar; Offaly;

 

Division 1 Saturday:

Gaels United A v Ballymahon AFC; The Hill Bawn, Drumlish, Co Longford; Midlands;

Idle: Mullingar Town B

 

Division 3 Saturday:

Inny FC v Dynamo Rooskey; Streete Parish Park, Streete, Co Westmeath; Offaly;

 

Sunday March 19th

All games at 11.00 unless stated

 

Paddy Cotter Cup 2nd Round:

Horseleap Utd v Melville Utd; Horseleap Village; Midlands;

Billy Hyland Premier Division Cup Quarter Finals:

Birr Town A v Portlaoise; 2.00; Frank O’Connell Park, Birr; Midlands;

Clonaslee Utd v Gentex; Community Centre, Clonaslee; Offaly;
Rosenallis A v Clara Town A; The Grove, Rosenallis; Offaly;
Division 1 Cup 1st Round:

Castlepollard Celtic A v Newtown FC PROV Mergon Park Castlepollard; Midlands;

 

Division 1 Cup Qtarter Final:

Walsh Island Shamrocks v Melville Celtic; Carty Park Walsh Island; Offaly;

 

Oliver Ward Division 3 Cup 1st Round:

BBC Utd v Raharney Utd; Flanagan Park, Rere Broadford Inn, Broadford; Offaly;

Oliver Ward Division 3 Cup Quarter Finals:

Highfield Utd v Melview FC; 12.00; Burkes Hill, Birr; Midlands;

Division 4 Cup:

Group 1:

Kilcormac Utd B v Banagher Utd PROV Frankford Park Kilcormac; Offaly

Group 2:

Stradbally Town B v Cloneygowan Celtic; The Lawns Stradbally; Offaly

 

Combined Counties Shield Quarter Final:

O’Moores FC v Gracefield Athletic; Ballyroan,Portlaoise ; Offaly;

CCFL Womens Cup Semi Final:

Willow Park v Clara Town; 2.00; Willow Park, Athlone; Midlands;

Senior Division:

Tullamore Town v Inny FC A; Leah Victoria Park,Tullamore; Offaly;
St. Peters v Mullingar Athletic; 2.00; McCarthy Park, Athlone; Midlands;

Idle Willow Park, Mullingar Town A, Monksland Utd A;

Premier Division:

Idle Ballinahown
Division 1:

Kilcormac Utd A v Castlepollard Celtic A; PROV Frankford Park Kilcormac; Offaly

 

Division 2:

Moate Celtic v Birr Town B; Community College Moate; Midlands

 

Division 3:

Idle Arlington B, Monksland Utd B, Shinrone Utd
Division 4A:

St Aengus v Derry Rovers B; Derrycanton Mountrath; Offaly;

Old Fort Celtic v Rosenallis B; Portlaoise College; Offaly;

 

Division 4B:

Clara Town B v Riverside FC; Stanley O’Hara Park Clara; Offaly;

Clonmore Utd v Ballinahowen FC B; Heritage Centre Boora; Midlands;
Womens Division:

Bealnamulla v Killeigh B; 2.00; Bealnamulla, Athlone; Midlands

 

FacebookTwitterGoogle+Share
No comments