Combined Counties Football League Results Week 17 |
|
FAI Youths Cup 2nd Round |
St Peters 1, Arlington 0; |
Swords Celtic 0, Willow Park 2; |
|
LFA Under 19 Cup 2nd Round |
Killavilla Utd 4, Portmarnock 1; |
Swords Celtic 1, Willow Park 4; |
|
Under 17 Division |
Longford Town 7, Killavilla Utd 1; |
Willow Park 3, Birr Town 2; |
|
Under 18 Premier Division |
Tullamore Town 0, Rosenallis 0; |
Portlaoise 2, Longford Town 5; |
|
Under 18 Division 1 |
Temple Villa 3, Mountmellick Utd 2; |
Killeigh Ramblers 1, Kinnegad Juniors 1; |
Arlington 5, Tullamore Town 9; |
|
Under 19 Division |
Stradbally Town 2, Ballinahown 1; |
|
Womens Inter League Cup |
North East Counties 1, Combined Counties 2; |
|
LFA Junior Cup 4th Round |
Freshford Town 3, Clara Town 1; |
|
Combined Counties Cup 1st Round |
Tower Hill Rovers 3, Coolraine 2; |
|
Saturday Divisions Cup 1st Round |
Mostrim Utd 0, Ballymahon 2; |
|
Combined Counties Shield 1st Round |
Pullough 3, Clonmore Utd 1; |
|
Combined Counties Shield 2nd Round |
Rosenallis 1, Midlands Celtic 5; |
O’Moores FC 0 (2), Colmcille Celtic 0 (4) aet; |
Ballybrittas 3, Arlington 1; |
B.B.C Utd 1, Daingean Town 3; |
Edenderry Town 2, Derry Rovers 1; |
Clara Town 3, Portarlington Town 1; |
Horseleap Utd 0, Portlaoise Shamrocks 1; |
Mountmellick Utd 0, Maryborough 5; |
Killoe FC 0, Kilcormac Utd 5; |
Lawrencetown 0, Rathowen FC 4; |
Raheen 3, St Aengus 2 aet; |
Abbeyleix Ath 5, Ballinagar 1; |
Gaels Utd 2 (5), Castlepollard 2 (3) aet; |
Kinnegad Juniors 4, Birr Town 1; |
|
Senior Division |
Monksland Utd 1, C.K Utd 0; |
Melville Utd 1, St Peters 1; |
Mountmellick Utd 2, Willow Park 0; |
|
Premier Division |
Edenderry Town 1, Derry Rovers 1; |
Clonaslee Utd 1, Abbeyleix Ath 0; |
Gallen Utd 3, Rosenallis 1; |
Birr Town 3, Tullamore Town 4; |
St Peters 0, Mullingar Athletic 7; |
|
Division 1 |
Mullingar Town 6, Killeigh Ramblers 1; |
Shinrone 4, Stradbally Town 2; |
Ballinahown 3, Temple Villa 3; |
Highfield Utd 1, Gracefield Ath 0; |
|
Division 1 Saturday |
Boro Celtic 7, Mullingar Town 2; |
|
Division 2 |
Moate Celtic 1, Raharney 2; |
Portlaoise 3, Noreside Celtic 1; |
Clonbonny FC 3, Walsh Island Shamrocks 2; |
|
Division 3B |
Clonown Rovers 4, Melville Celtic 0; |
|
Division 4A |
Arlington 1, LOFFA 4; |
|
Division 4B |
Monksland Utd 1, Clonminch Rovers 2; |