Combined Counties Football League Fixtures Week 5
Friday September 22nd
O’Neills LFA Junior Cup 1st Round:
Cabinteely FC v Tullamore Town; 7.30; Kilboggit Astro; Local;
Kingscourt Harps v Clara Town A; 8.00; College Proteam Park; Local;
Derry Rovers v Spartak Dynamo; 7.45; Brians Park, Edenderry; Offaly;
Saturday September 23rd
All games at 2.30 unless stated
Under 17 Premier Division:
Willow Park v Portlaoise; Willow Park Athlone; Midlands;
Rahanine v Clara Town; Rochfordbridge; Midlands;
Tullamore Town v Edenderry Town; Leah Victoria Park Tullamore; Offaly;
Idle; Melview;
Under 17 Division 1:
Mucklagh v Ballymahon; Coolraine Kilbeggan Road Durrow; Midlands;
Mullingar Athletic v St Francis; Gainstown Mullingar; Midlands;
Idle, Willow Park, St Aengus, Stradbally;
Under 19 Premier Division:
Birr Town v Clongowes Wood; Frank O’Connell Park Birr; Offaly;
Hodson Bay v Portlaoise; Hodson Bay Athlone; Midlands;
Edenderry Town v Monksland Utd; Fr Paul Park Edenderry; Offaly;
Emo Celtic v Mullingar Athletic; Community Centre Emo; Offaly;
Under 19 Division 1:
Kenagh Utd v Clonaslee Utd; Riverside Kenagh; Midlands;
Kilbeggan SC v Abbeyleix Ath; The Land Lake Kilbeggan; Midlands;
Mountmellick Utd v Banagher Utd; Conor Davis Park Mountmellick; Offaly;
Portlaoise B v Mucklagh; 2.15; Leisure Centre; Portlaoise; Offaly;
Idle St Aengus;
Division 1 Saturday:
Ballymahon AFC v Camlin United; Tara Park, Ballymahon; Offaly;
Castlepollard Celtic v Grange United; Mergon Park, Castlepollard; Offaly;
UCL Harps v Newtown FC; Dernaferst, Lough Gowna, Co Cavan; Midlands;
Idle: Longford Wanderers
Division 3 Saturday:
Carrickboy Celtic v Moate Rangers; Murray Field, Carrickboy; Offaly;
Colmcille Celtic v Raharney United; The Rock, Augamore, Aughnacliffe; Midlands;
Gaels United v Cavan Rovers; The Hill, Bawn, Drumlish; Midlands;
Idle Dynamoe Rooskey
Sunday September 24th
All games at 11.00 unless stated
O’Neills LFA Junior Cup 1st Round:
Portlaoise Shamrocks v Larkview Boys; Leisure Centre, Portlaoise; Offaly;
Stoneyford FC v Mountmellick Utd; Stoneyford; Local;
St. Leonards v Mullingar Town; 2.00; Ballycullane; Local;
Birr Town A v Drogheda Town; 1.00; Frank O’Connell Park, Birr; Midlands;
Ardmore Rovers v Stradbally Town; 2.00; Ballywaltrim Wicklow; Local;
Senior Division:
Ballinahown A v Monksland Utd A; Sportspark, Ballinahown; Midlands;
Rosenallis AFC v Mullingar Athletic; The Grove, Rosenallis; Offaly;
Clonaslee Utd v Willow Park; Community Centre, Clonaslee; Offaly;
Division 1:
Coolraine v Gentex; Durrow, Tullamore; Midlands;
Walsh Island Shamrocks v Raheen; Carty Park, Walsh Island; Offaly;
Towerhill Rovers v Moydow FC; 2.00; Leisure Centre Portlaoise; Midlands;
Idle; Horseleap Utd
Division 2:
Gallen Utd v Kinnegad Juniors; Brosna Press Park, Ferbane; Midlands;
O’Moore FC v Clonown Rovers; Community Centre, Ballyroan; Offaly;
FC Killoe v Moate Celtic; The Mall Complex, Longford; Midlands;
Portarlington Town v Highfield Utd; Colaiste Isogain, Portarlington; Offaly;
Idle; Birr Town
Division 3:
Geashill FC v Maryborough; Sutherland Park Ballinagar; Offaly;
Ballinagar v St Aengus; Malone Park Ballinagar; Offaly;
Monksland Utd B v St Carthages Ath; Cushla Park Athlone; Midlands;
Clara Town B v BBC Utd; Stanley O’Hara Park Clara; Midlands;
Idle; Banagher, Derry Rovers;
Division 4:
St Cormacs Ath v Rosenallis B; Broughal Road Kilcormac; Offaly;
Cloneygowan Celtic v Riverside FC; Fentor Park Killeigh; Offaly;
Clonmore Utd v Abbeyleix Ath; Community Pitch Boora; Midlands;
Kenagh Utd v Mountmellick Celtic; Riverside Kenagh; Midlands;
Idle; Ballinahown.
Womens Division:
Willow Park v Bealnamulla; 2.00; Willow Park, Athlone; Offaly;
Mullingar Athletic A v Killeigh B; 2.00; Gainstown, Mullingar; Midlands;
Birr Town v Mullingar Ath B; 2.00; Frank O’Connell Park Birr; Offaly;
Idle Killeigh A.