Club Info Fixtures

Fixtures Week 11

Friday October 24th

 

Senior Division:

Willow Park A v Clara Town A; 8.00; Willow Park, Athlone; OFF

 

Womens Division:

Bealnamulla v Killeigh; 8.00; Bealnamulla, Athlone; D Sweeney;
Saturday October 25th

All games at 2.30 unless stated

 

FAI UMBRO Youths Challenge Cup 1st Round:

Swords Manor v Birr Town, Time TBC, Venue TBC; Local;

Willow Park v Swords Celtic, Willow Park, Athlone; D Toland;

Derry Rovers v Rosenallis AFC, Time TBC, Brians Park Edenderry; Local;

St.Peters v Longford Town, McCarthy Park, Athlone; U Beaumont;

Mucklagh v Navan Road Utd, Charleville Est. Tullamore; Offaly

 

U17 Major Division:

Mullingar Ath v Willow Park, Gainstown, Mullingar; R Matthews;

Longford Town v Tullamore Town, City Calling Stadium, Longford; D Sweeney;

Portlaoise AFC v Edenderry Town, Rossleighan Park, Portlaoise; Offaly;

 

U17 Premier Division:

Kilbeggan v Ballinahown, Kevin Flaherty Park, Main St, Kilbeggan; D McCormack;

St.Aengus v Mountmellick Utd, New Line Road, Mountrath; Offaly;

Frankford Utd v Clara Town, Ballycollin, Kilcormack; Offaly

 

U18 Division:

Tullamore Town v Killavilla Utd, Leah Victoria Park, Tullamore; Offaly

Idle: Banagher, Abbeyleix Ath

 

U19 Division:

Temple Villa v Coil Dubh, TP Hickey Park, Mount Temple; R Conlon;

Edenderry Town v Mountmellick Utd, Fr.Paul Park, Edenderry; Offaly

 

Combined Counties Shield 1st Round:

Granard Celtic v Longford FC; St. Mary’s Park, Granard; PJ Higgins;

Moydow FC v Kilcormac Utd B; Moydow; T Moloney;

Rathowen FC v Midlands Celtic; Streete Parish Park; Offaly;
Division 1 Saturday:

Grange Utd v Boro Celtic; Raithin Community Pitch Mullingar; Offaly;

Ballymahon v Camlin Utd; Tara Park Ballymahon; Offaly;

Gaels Utd v Inny FC; The Hill Bawn Drumlish; T Kelly;

Idle; Mostrim, Colmcille;

 

Division 3 Saturday Group A:

Castlepollard Celtic v Raharney Utd B; Mergon Park Castlepollard; T Cunningham;

Idle; Mullingar Town, Spartak Granard;

 

Division 3 Saturday Group B:

Idle; Longford Wanderers, Melville Celtic; Dynamoe Rooskey;

 

 

Sunday October 26th

All games at 11.00 unless stated

 

Combined Counties Shield 1st Round:

O’Moores FC v Portlaoise Shamrocks; Ballyroan Community Centre; Offaly;

Frankford Utd v Emo Celtic; Ballycollin, Kilcormac; U Beaumont;

Mountmellick Utd B v Loffa FC; Conor Davis Park, Mountmellick; Offaly;

Banagher Utd v Newtown; 12.00; Feighs, Banagher; T Kelly;

Castlejordan Utd v Walsh Island Shamrocks; Harristown, Castlejordan; D Foran;

Arlington B v Clara Town C; Castle Park, Portarlington; Offaly;

BBC Utd v Portarlington Town, Rear Broadford Inn, Broadford; Offaly;

St. Aengus v Tower Hill Rovers; Derrycanton, Mountrath; Offaly;   Senior Division:

St.Peters A v Arlington A; 2.00; McCarthy Park, Athlone; PJ Higgins; D McEnery; A Sherlock; Mountmellick Utd v Edenderry Town; 2.00; Conor Davis Park, Mountmellick; Offaly;

Idle Melville Utd, CK Utd, Monksland Utd; Premier Division:

Abbeyleix Athletic A v Rosenallis A; Fr. Breen Park, Abbeyleix; Offaly;

Clonaslee Utd v St.Peters B; Community Centre, Clonaslee; OFF

Birr Town v Temple Villa; Frank O’Connell Park, Birr; Offaly;

Mullingar Town v Willow Park B; Dalton Park, Mullingar; A Fitzsimons;

Idle Tullamore Town

 

Division 1:

Moate Celtic v Derry Rovers; Moate College, Moate; A Sherlock;

Stradbally Town v Clonbonny FC; The Lawn, Stradbally; Offaly;

Gallen Utd v Ballinahown; Brosna Press Pk, Ferbane; D McEnery;

Killeigh Ramblers v Shinrone FC, McCormacks Field, Killeigh; Offaly;

Idle; Clara Town B

 

Division 2:

Gentex FC v Raharney Utd A; Sportsworld, Athlone; T Cunningham;

Kilcormac Utd A v Gracefield Ath; Broughal Rd, Kilcormac; P Tone;

Portlaoise AFC A v Noreside Celtic; Rossleighean Pk, Portlaoise; Offaly;

Coolraine FC v Edenderry Town B, Durrow, Kilbeggan; Offaly

Division 3A: Idle Raheen;   Division 3B:

Killoe FC v Pullough FC; The Mall. Longford; P Malone;

Horseleap Utd v Highfield Utd; Horseleap Village; R Conlon;

Idle Clonown Rovers

Division 4A:

Rosenallis FC B v Abbeyleix Ath B; The Grove, Rosenallis; Offaly;

Portlaoise AFC B v Maryborough FC; Rossleighean Pk, Portlaoise; Offaly;

 

Division 4B:

St Carthages FC v Geashill FC; The Heritage Centre, Boora; W Browne;

Clonaslee Utd B v Ballinagar FC; 2.00; Community Centre, Clonaslee; N Slevin;

Bracknagh Celtic v Clonmore Utd; Lower Clonsast, Bracknagh; Offaly;

 

Womens Division:

Mullingar Athletic v Clara Town; 2.00; Gainstown , Mullingar; D McCormack; Idle Tullamore Town, Abbeyleix Athletic
 

Monday October 27th

All Fixtures 2.30pm Kick Off, unless stated.

 

U17 Major Division:

Willow Park v Longford Town, Willow Park, Athlone; T Moloney;

Edenderry Town v Mullingar Ath, Paddy Maloney Park, Offaly;

Portlaoise AFC v Tullamore Town, Rossleighan Park, Portlaoise; Offaly;

 

U17 Premier Division:

Frankford Utd v Mountmellick Utd, Ballycollin, Kilcormack; B James;

Ballinahown v Clara Town, Sports Field, Ballinahown; D Foran;

St. Aengus v Kilbeggan, New Line Road, Mountrath; Offaly

 

U18 Division:

Tullamore Town v Mucklagh, Leah Victoria Park, Tullamore; Offaly;

Longford Town v Rosenallis, 5.00; City Calling Stadium, Longford; U Beaumont;

St.Peters v Birr Town, McCarthy Park, Athlone; P Tone;

Idle: Banagher Utd, Abbeyleix Ath, Killavilla Utd.

 

U19 Division:

Temple Villa v Edenderry Town, TP Hickey Park, Mount Temple; D Toland

Mountmellick Utd v Willow Park, Conor Davis Park, Mountmellick; Offaly;

Idle: Coil Dubh;