Combined Counties Cup Results Week 10
LFA Youths Cup 1st Round
St Anthony’s Kilcoole 2, Tullamore Town 3;
Parkville Utd 3, Birr Town 0;
Under 17 Premier Division
Mountmellick Utd 0, Tullamore Town 9;
Longford Town 2, Portlaoise AFC 6;
Under 17 Division 1
Gracefield Ath 6, Mucklagh 3;
Ballymahon 9, St Aengus 0.
Under 18 Premier Division
Edenderry Town 5, Ballinahown 6;
Under 18 Division 1
Rosenallis 4, Banagher Utd 4,
Portlaoise AFC 3, Arlington 1;
Kilbeggan 3, Derry Rovers 3;
Under 19 Division
St Aengus 0, Clongowes Wood 1;
Newbridge Town 6, B.B.C Utd 2;
FAI Junior Cup 3rd Round
St Peters 3, Willow Park 0;
Newtown Utd 4, Mountmellick Utd 2;
Arlington 1, North End Utd 4,
Evergreen 8, Ballinahown 1;
Birr Town 2, Courtown Hibs 1;
LFA Junior Shield 1st Round
Arlington 2 (5), Ballagh Utd 2 (4);
Birr Town 0 (5), Dunshaughlin Youths 0 (4);
Clara Town 2, Fairview Ath 1;
Maryborough 1, Portlaoise AFC 3;
Premier Division
Willow Park 2, Killavilla Utd 3;
Tullamore Town 2, St Peters 1;
Temple Villa 2, Inny FC 6;
Division 1
Stradbally Town 0, Portlaoise AFC 1;
Clara Town 1, Rosenallis 3;
Killeigh Ramblers 1, Abbeyleix Ath 4,
Derry Rovers 5, Gentex FC 0;
Edenderry Town 3, Gallen Utd 1;
Division 1 Sat
Gaels Utd 2, Moydow FC 3;
Boro Celtic 2, Ballymahon 4;
Longford Wanderers 3, Newtown FC 1;
Division 2
Coolraine 2, Portlaoise Shamrocks 3;
Horseleap Utd 1, Towerhill Rovers 1;
Walsh Island Shamrocks 4, Kilcormac Utd 1;
Moate Celtic 4, Gracefield Ath 1;
Division 3
Bracknagh Celtic 1, Noreside Celtic 3,
Ballinagar 3, Raheen FC 4;
Division 3 Sat
Dynamoe Rooskey 4, Rathowen Celtic 3,
Grange Utd 3, Inny FC 0;
Ericssons Athlone 3, Spartak Granard 1;
Castlepollard Celtic 4, Raharney Utd 3;
Division 4A
O’Moore’s FC 2, St Aengus 0;
Midlands Celtic 5, LOFFA FC 5;
Abbeyleix Ath 1, Cloneygowan Celtic 1;
Division 4B
Banagher Utd 1, Ballinahown 1;
Kilcormac Utd 2, Monksland Utd 7;
Clonmore Utd 3, St Carthages Ath 3;
Geashill Utd 2, St James Utd 1;
Womens Division
Tullamore Town 6, Raharney Utd 0;
Mullingar Athletic 2, Clara Town 1;