Combined Counties Football League Fixtures Week 26
Friday February 19th
Umbro John Farrell Combined Counties Cup 3rd Round:
Willlow Park (Prov) v St. Carthages Athletic; 8.00; Willow Park, Athlone; Midlands;
Division 1
Derry Rovers v Abbeyleix Ath (Prov); 8.00; Brians Park Edenderry; Offaly
Saturday February 20th
All games at 2.30 unless stated
LFA Youths Cup 3rd Round:
Gorey Celtic v Tullamore Town; 2.00; Gorey Co Wexford; Local
Under 17 Premier Division:
Portlaoise v Longford Town; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly
Mountmellick Utd (Prov) v Willow Park (Prov); Conor Davis Park Mountmellick; Offaly;
Tullamore Town v Newbridge Town; Leah Victoria Park Tullamore; Midlands;
Under 17 Division 1:
Ballymahon v Mullingar Ath (Prov); Tara Park Ballymahon; Midlands;
Abbeyleix Ath (Prov) v Gracefield Ath (Prov); Fr Breen Park Abbeyleix; Offaly;
Kilbeggan v Gallen Utd; The Well Lake Kilbeggan; Midlands;
St Peters (Prov) v Portlaoise; McCarty Park Athlone; Midlands;
Idle; St Aengus, Mucklagh;
Under 18 Premier Division:
Edenderry Town v Mountmellick Utd (Prov); Fr Paul Park Edenderry; Offaly;
Birr Town (Prov) v Ballinahown (Prov); Frank O’Connell Park Birr; Midlands;
Under 18 Division 1:
Banagher Utd (Prov) v Derry Rovers; Middle Road Banagher; Midlands;
Rosenallis v Kilbeggan; The Grove Rosenallis; Offaly
Under 19 Division:
BBC Utd (Prov) v Tullamore Town; Rear Broadford Inn Broadford; Offaly;
Clara Town (Prov) v St Aengus (Prov); Stanley O’Hara Park Clara; Midlands;
Umbro John Farrell Combined Counties Cup 3rd Round:
Grange Utd v St.Peters (Prov); Raithin Community Centre, Grange, Mullingar; Offaly;
Killavilla Utd (Prov) v BBC Utd (Prov); 7.30; Villa Park, Monastery Road Roscrea; Offaly;
Division 1 Saturday:
Newtown FC (Prov) v Ballymahon AFC; Famagh, Co Longford; Midlands
Camlin United (Prov) v Melville Celtic; The Mall Complex, Longford; Midlands;
Gaels United (Prov) v Boro Celtic (Prov); The Hill Bawn, Drumlish, Longford; Midlands;
Division 3 Saturday:
Dynamoe Rooskey v Colmcille Celtic; Tarmon Road, Rooskey; Midlands
Ericssons FC v Raharney United; Tormey Villas, Athlone; Offaly;
Rathowen Celtic (Prov) v Inny FC B (Prov); Streete Parish Park, Streete; Offaly;
Mullingar Town B (Prov) v Spartak Granard; Dalton Park, Mullingar; Offaly;
LFA Womens Inter League:
Combined Counties Football League v Kilkenny &District League; 7.00; Leah Victoria Park, Tullamore; Midlands
Sunday February 21st
All games at 11.00 unless stated
Umbro John Farrell Combined Counties Cup 3rd Round:
Ballinahown (Prov) v Castlepollard Celtic; 12.00; Sportspark, Ballinahown; Midlands;
Clara Town (Prov) v Moydow FC; 12.00; Stanley; O’Hara Park, Lisanisky, Clara; Midlands;
Gracefield Athletic (Prov) v Longford Wanderers; 12.00; Botley Lane, Portarlington; Offaly;
Mountmellick Utd (Prov) v Mullingar Town (Prov); 2.00; Conor Davis Park, Mountmellick; Offaly;
Combined Counties Shield 1st Round:
Clara Town B (Prov) v Clonaslee Utd B; Stanley O’Hara Park Clara; Offaly;
Combined Counties Shield 2nd Round:
Ballinagar v Raheen; Malone Park, Ballinagar; Offaly
Senior Division:
Idle; Arlington, C.K Utd, Monksland Utd;
Premier Division:
St.Peters B (Prov) v Birr Town A (Prov); McCarthy Park, Athlone; Midlands;
Inny FC (Prov) v Willow Park B (Prov); Streete Parish Park, Streete; Midlands;
Clonaslee Utd A v Tullamore Town; Community Centre, Clonaslee; Offaly;
Idle; Temple Villa
Division 1:
Edenderry Town A v Killeigh Ramblers (Prov); Fr Paul Park, Edenderry; Offaly;
Portlaoise FC A v Stradbally Town; Rossleighean Park, Portlaoise; Offaly;
Gentex FC (Prov) v Gallen Utd; Sportsworld, Athlone; Midlands;
Idle; Rosenallis,
Division 2:
Moate Celtic (Prov) v Horseleap Utd; Community College, Moate; Midlands;
Towerhill Rovers v Walsh Island Shamrocks; 2.00; Leisure Centre, Portlaoise; Offaly;
Clonown Rovers v Portlaoise Shamrocks; Community Centre, Clonown; Midlands;
Idle; Kilcormac Utd, FC Killoe, Coolraine FC;
Division 3:
Arlington B (Prov) v Portarlington Town (Prov); Castle Park, Portarlington; Offaly;
Highfield Utd v Birr Town B (Prov); Burkes Hill, Birr;
Bracknagh Celtic (Prov) v Portlaoise B; Clonsast Lower, Bracknagh; Offaly;
Idle; Noreside Celtic
Division 4A:
Cloneygowan Celtic v St Aengus FC (Prov); Fenter Park, Killeigh; Offaly;
Maryborough FC v O’Moores FC (Prov); Leisure Centre, Portlaoise; Offaly;
Idle; Rosenallis, Midlands Celtic, LOFFA, Abbeyleix Ath;
Division 4B:
Kilcormac Utd B v Castlejordan Utd (Prov); Broughall Rd, Kilcormac; Midlands
Banagher Utd (Prov) v Geashill FC; Feighs, Banagher; Midlands;
St James Utd v Monksland Utd B (Prov); Ballinacard House, Five Alley; Offaly;
Idle; Clonmore Utd, Ballinahown;