Combined Counties Football League Fixtures Week 28
Saturday March 17th
All games at 2.30 unless stated
Michael Dolan Div 1 Cup 2nd Round:
Ballymahon v Newtown FC; Tara Park Ballymahon; Offaly;
Grange Utd v Castepollard Celtic; Rathain Park Mullingar; Offaly
Division 1 Saturday:
UCL Harps v Camlin Utd; Lough Gowna; Midlands
Division 3 Saturday:
Carrickboy Celtic v Raharney Utd; Carrickboy Longford; Midlands;
Gaels Utd v Colmcille Celtic; The Hill Bawn Drumlish; Midlands
Sunday March 18th
All games at 11.00 unless stated
John Farrell Combined Counties Cup 3rd Round:
Gallen Utd v Highfield Utd; Brosna Press Park, Ferbane; Midlands;
Tullamore Town v Portlaoise Shamrocks; Leah Victoria Park, Tullamore; Offaly;
Monksland Utd A v Birr Town A; Cushla Park, Athlone; Midlands
Womens Cup Semi Finals:
Killeigh A v Birr Town; 2.00; The Pond Killeigh; Offaly;
Bealnamulla v Mullingar Athletic A; 2.00; Bealnamulla Athlone; Midlands
Womens Shield Preliminary Round:
Mullingar Athletic B v Killeigh B; 2.00; Gainstown, Mullingar; Midlands
Combined Counties Shield 2nd Round:
BBC Utd v Ballinahown B; Flanagan Park, Broadford, Co Kildare; Offaly
Combined Counties Shield Quarter Finals:
St Carthages Ath v Geashill AFC; Community Centre, Boora; Offaly
Rosenallis B v St Aengus; The Grove, Rosenallis; Offaly;
St. Cormacs Athletic v Banagher Utd; Broughal Road, Kilcormac; Midlands;
Senior Division:
Mullingar Ath v Willow Park; Gainstown Mullingar; Midlands;
Mullingar Town v Rosenallis; Dalton Park, Mullingar; Midlands;
Ballinahown v Clara Town; Sportspark Ballinahown; Offaly;
Idle Clonaslee
Division 1:
Coolraine v Walsh Island Shamrocks;Durrow, Tullamore; Offaly;
Horseleap Utd v Moydow FC ; Horseleap Village; Midlands;
Gentex v Raheen; Leisure World, Athlone; Midlands;
Mountmellick Utd v Towerhill Rovers; Conor Davis Park, Mountmellick; Offaly
Idle Derry Rovers
Division 2:
Portarlington Town v Moate Celtic; Colaiste Isogain , Portarlington; Offaly
Kinnegad Juniors v Birr Town B; Lagan Park, Kinnegad; Midlands;
O’Moore FC v FC Killloe; 12.00; Community Centre, Ballyroan; Offaly;
Idle Stradbally Town, Clonown Rovers
Division 3:
Clara Town B v Derry Rovers B; Stanley O’Hara Park, Lisaniskey, Clara; Offaly
Idle Maryborough, Monksland
Division 4:
Kenagh Utd v Riverside FC: Riverside, Kenagh, Co Longford; Midlands
Idle Abbeyleix, Cloneygowan, Clonmore, Mountmellick Cel
Womens Division:
Killeigh B v Mullingar Athletic; 2.00; The Pond, Killeigh ( prov); Offaly
Monday March 19th
All games at 2.30 unless stated
Under 17 Cup 1st Round 1st Leg:
Clara Town v Willow Park A; Stanley O’Hara Park Clara; Midlands;
Edenderry Town v St Aengus; 3.30; Fr Paul Park Edenderry; Offaly;
Tullamore Town v East Galway Utd; Leah Victoria Park Tullamore; Midlands
Under 17 Division 1:
Stradbally Town v Willow Park B; The Lawn Stradbally; Offaly
Ballymahon v St Francis; Tara Park Ballymahon; Midlands;
Idle Mullingar Ath
Under 19 Premier Division:
Portlaoise v Birr Town; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly
Emo Celtic v Edenderry Town; Community Centre Emo; Offaly;
Idle; Mullingar Ath, Monksland, Tullamore
Under 19 Division 1:
Kilbeggan SC v Portlaoise B; The Land Lake Kilbeggan; Midlands
Clonaslee Utd v Abbeyleix Ath; Community Centre Clonaslee; Offaly;
Mucklagh v Mountmellick Utd; Coolraine Kilbeggan Road Tullamore; Midlands