Combined Counties Football League Fixtures Week 31
Saturday April 7th
All games at 2.30 unless stated
Under 19 Cup 1st Round:
Edenderry Town v Kilbeggan; Fr Paul Park Edenderry; Midlands
Clonaslee Utd v Mucklagh; Community Centre Clonaslee; Offaly;
Emo Celtic v Mountmellick Utd; Community Centre Emo; Offaly;
Mulligar Ath v Kenagh Utd; 1.30 Gainstown Mullingar; Midlands
Under 17 Premier Division:
Tullamore Town v Willow Park; Leah Victoria Park Tullamore; Midlands
Under 17 Division 1:
Stradbally Town v Willow Park B; The Lawn Stradbally; Offaly
Mullingar Ath v Ballymahon; 3.30; Gainstown Mullingar; Midlands
Saturday Divisions Cup Semi Final:
Longford Wanderers v Ballymahon AFC; Dalton Park Mullingar; Offaly
Ml Dolan Division 1 Cup Quarter Finals:
Camlin Utd v Towerhill Rovers; The Mall Complex, Longford; Midlands
Division 4 Cup Semi Final:
St Cormacs Ath v Abbeyleix Ath; 6.00; VTA; Offaly
Division 1 Saturday:
Grange United v Newtown FC; Raithin Community Pitch, Grange, Mullingar; Offaly;
UCL Harps v Castlepollard Celtic; Lough Gowna; Midlands
Division 3 Saturday:
Raharney United v Gaels United; Higginstown, Raharney; Midlands
Idle: Colmcille Celtic
Sunday April 8th
All games at 11.00 unless stated
Ml Dolan Division 1 Cup Quarter Finals:
Mountmellick Utd v Gentex; Conor Davis Park, Mountmellick; Offaly:
Derry Rovers A v Walsh Island Shamrocks; 8.00 Fri 6th; Brians Park, Edenderry; Offaly
Division 4 Cup Semi Final:
Kenagh Utd FC v Rosenallis B; Willow Park Athlone; Midlands
CCFL Shield Quarter Final:
St Carthages Ath v Geashill Utd; Community Centre Boora; Offaly
CCFL Shield 2nd Round:
Ballinahown B v BBC Utd; 2.00; Sportspark Ballinahown; Midlands
Womens Shield Preliminary Round:
Mullingar Athletic B v Killeigh B;2.00; Gainstown, Mullingar ( prov); Midlands
Womens Shield Preliminary Round:
Killeigh B v Birr Town; 2.00; The Pond, Killeigh; Midlands
Senior Division:
Clonaslee Utd v Mullingar Athletic; Community Centre, Clonaslee; Offaly
Birr Town A v Clara Town A; Frank O’Connell Park, Birr; Midlands;
Rosenallis A v Monksland Utd A;The Grove, Rosenallis; Offaly:
Ballinahown A v Mullingar Town; Sportspark , Ballinahown; Midlands;
Willow Park v Tullamore Town; Willow Park, Athlone; Midlands
Division 1:
Raheen v Horseleap Utd; Raheen Village; Offaly;
Idle Portlaoise Shamrocks, Coolraine
Division 2:
O’Moore FC v FC Killoe; 12.00; Community Centre, Ballyroan; Offaly;
Birr Town B v Gallen Utd; Frank O’Connell Park, Birr; Midlands;
Clonown Rovers v Portarlington Town; Community Centre, Clonown; Midlands;
Kinnegad Juniors v Moate Celtic; Lagan Park, Kinnegad; Midlands;
Stradbally Town v Highfield Utd; The Lawn, Stradbally; Offaly
Division 3:
Monksland Utd B v Maryborough; Cushla Park, Cushla, Monksland, Athlone; Midlands;
Clara Town B v Derry Rovers B; Stanley O’Hara Park, Lisaniskey, Clara; Offaly;
Banagher Utd v St Aengus; Middle Road, Banagher; Offaly
Division 4:
Idle Cloneygowan, Clonmore, Mountmellick Celtic, Riverside
Wednesday 11th April
All games at 6.30 unless stated
Under 19 Premier Division:
Clongowes Wood v Edenderry Town; Clongowes Wood College Clane; Offaly;
Tullamore Town v Emo Celtic; Leah Victoria Park Tullamore; Midlands
Under 19 Division 1:
Kilbeggan v Mucklagh; The Land Lake Kilbeggan; Midlands
Senior Division:
Rosenallis AFC v Clonaslee Utd; The Grove, Rosenallis; Offaly;
Willow Park v Birr Town A; 7.00; Willow Park, Athlone; Midlands
Division 1:
Mountmellick Utd v Towerhill Rovers; Conor Davis Park, Mountnellick; Offaly;
Horseleap Utd v Gentex; Horseleap Village; Midlands
Division 2:
Birr Town B v Clonown Rovers; Frank O’Connell Park, Birr; Offaly
Division 3:
St Carthages Ath v Banagher Utd; Community Centre, Boora; Midlands;
Geashill AFC v Clara Town B; Sutherland Park, Ballinagar; Offaly