20 Mar 2017

The Author

Share

Week 30 Fixtures

Combined Counties Football League Fixtures Week 30

 

Saturday March 25th

All games at 2.30 unless stated.

 

Under 17 Cup Group 1:

Mucklagh v T & S Utd; Kilbeggan Road Durrow; Offaly

 

Under 17 Cup Group 2:

Kilbeggan v Abbeyleix Ath; The Land Lake Kilbeggan; Offaly

 

CCFL Youths Cup 1st Round (Players born 1999 or younger):

Portlaoise A v Tullamore Town; Rossleighan Park Portlaoise; Offaly;

Birr Town v Mullingar Ath; Frank O’Connell Park Birr; Midlands;

 

Under 19 Cup 1st Round:

Horseleap Utd v Mucklagh; Horseleap Village; Offaly

 

Under 17 Premier Division:

Longford Town v Hodson Bay; City Calling Stadium Longford; Midlands;

Willow Park v Edenderry Town; Willow Park Athlone; Midlands

 

Under 19 Division 1:

Banagher Utd v Rosenallis AFC; Middle Road Banagher; Offaly

 

Saturday Divisions Cup Semi Final:

Ballymahon AFC v Camlin United; Dalton Park Mullingar; Midlands;

 

Ml Dolan Division 1 Cup 1st Round

Newtown FC v Castlepollard Celtic A; Farnagh Longford; Midlands

 

Senior Division:

St. Peters v Willow Park; 8.00; Leacarrow; Offaly

 

Division 1 Sunday Championship Play Off:

Derry Rovers A v Towerhill Rovers; 4.00; Leah Victoria Park; Offaly;

 

Division 1 Sat:

Moydow FC v Gaels United A; Ardagh, Co Longford; Midlands;

Idle: Mullingar Town B, Melville Celtic;

 

Division 3 Saturday:

Castlepollard Celtic B v Inny FC; Mergon Park, Castlepollard; Midlands;

Idle: Melview FC, Raharney United

 

Sunday March 26th

All games at 11.00 unless stated

 

Umbro John Farrell Combined Counties Cup 4th Round:

Rosenallis AFC v Clonaslee Utd; The Grove, Rosenallis; Offaly;

 

Combined Counties Shield Semi Final:

Highfield Utd v Maryborough FC; 12.00; Villa Park Roscrea; Offaly

 

Paddy Cotter Cup 3rd Round:

Melville Utd v Horseleap Utd; Sarsfield Park Athlone; Midlands
Division 1 Cup Qtr Final:

Stradbally Town A v Portlaoise Shamrocks 2 00pm The Lawns Stradbally; Offaly;

 

Division 2 Cup Quarter Finals;

Gallen Utd v Birr Town B; Brosna Press Park Ferbane; Midlands;

Portarlington Town v Raheen FC; Colaiste Iosagain Portarlington; Offaly;

 

Division 4 Cup:

Group 3; Clonmore Utd v Rosenallis FC B; The Heritage Centre Boora; Midlands;

 

Under 19 Cup 1st Round:

Ballymahon v Kilbeggan; Tara Park Ballymahon; Midlands

 

Senior Division:

Inny FC A v Mullingar Town A; 2.00; Streete Parish Park, Streete; Midlands
Idle; Monksland Utd A, Mullingar Ath, Tullamore.
Premier Division:

Ballinahown A v Clara Town A; Sportspark, Ballinahown; Midlands
Idle Birr Town A, Gentex, Portlaoise
Division 1:

Kilcormac Utd A v Walsh Island Shamrocks; Frankford Park Kilcormac; Midlands

 

Division 2:

Idle; Ballinagar, FC Killoe

 

Division 3:

Arlington B v St. Carthages Athletic; Castle Park, Portarlington; Offaly;

Monksland Utd B v O’Moores FC; Cushla Park, Monksland; Midlands;

Idle BBC Utd, Gracefield Athletic, Shinrone Utd;

 

Division 4A:

Clara Town C v Stradbally Town B; 2.00 Stanley O’Hara Park Clara; Offaly

 

Division 4B:

Cloneygowan Celtic v Kilcormac Utd B; Fenter Park Killeigh; Offaly;

Clara Town B v Ballinahowen FC B; Stanley O’Hara Park Clara; Midlands;

 

FacebookTwitterGoogle+Share
No comments