Saturday September 24th
All games at 2.30 unless stated
Under 17 Premier Division
Mountmellick Utd v Edenderry Town; Conor Davis Park Mountmellick; Offaly
Tullamore Town v Portlaoise; Leah Victoria Park; Midlands
Idle Monksland, Mullingar Ath
Under 17 Division1
Emo Celtic v Abbeyleix Ath; Community Centre Emo; Offaly
Idle Kinnegad, Temple Villa, Clonaslee
Under 19 Premier Division
Monksland Utd v Tullamore Town; Leah Victoria Park Tullamore; Midlands
Abbeyleix Ath v Ballymahon; Fr Breen Park Abbeyleix; Offaly
Idle Mullingar Ath, Mountmellick
Under 19 Division 1
Portlaoise v St Francis; Rossleighan Park; Offaly
Edenderry Town v Birr Town; Fr Paul Park Edenderry; Offaly
Frankford Utd v Killeigh FC; Frankford Park Kilcormac; Offaly
Gallen Utd v Emo Celtic; Brosna Press Park Ferbane; Midlands
Idle Mullingar Ath, Stradbally
FAI Junior Cup 1st Round
Coill Dubh AFC v Temple Villa; 7.30; Cusack Park, Coill Dubh
Willow Park v Athy Town; 7.30; DPD Park, Athlone; Midlands
Division 1 Saturday
Longford Rovers v Shamrock Celtic; Ml Neary Park Longford; Midlands
Ballymahon v Ballyboro; Tara Park Ballymahon; Offaly
UCL Harps v Colmcille Celtic; Dernsfest Lough Gowna; Midlands
Moydow FC v Gaels Utd; The Mall Longford; Midlands
Sunday September 25th
All games at 11.00 unless stated
FAI Junior Cup 1st Round
Mullingar Celtic v Longford Town Cruisers; Community Park, Raithin; Midlands
Mountmellick Utd A v Clane Utd; 12.00; Conor Davis Park, Mountmellick; Offaly
Clara Town A v Mullingar Town; 2.00; Stanley O’Hara Park, Lisanisky, Clara; Offaly
Coolraine A v Saint Patricks Well; 1.00; Durrow, Tullamore; Midlands
Castle Villa AFC v Portlaoise ; 2.00; Mulroney Park
Senior Division
Monksland Utd v Ballinahown A; Cushla Park, Athlone; Offaly x 3
Idle Birr, Mullingar Ath, St.Peters
Division 1
Towerhill Rovers v Gallen Utd; CBS Grounds, Portlaoise; Offaly
Clonaslee Utd v Stradbally Town; Community Centre, Clonaslee; Midlands
Rosenallis A v Inny FC ; The Grove, Rosenallis; Offaly
Idle Abbeyleix
Division 2
BBC Utd v St. Aengus; Ballinadrimnagh, Moyvalley; Offaly
Banagher Utd v Walsh Island Shamrocks; Middle Road, Banagher; Midlands
Melville FC v St Carthages Ath; Sarsfield Park Athlone; Midlands
Division 3
Ballinahown B v East Galway Utd; Sportspark, Ballinahown; Midlands
CRFC v Highfield Utd; Leabeg, Leamore, Boora; Offaly
Clonown Rovers v St. Michaels Athletic; Community Field. Clonown; Midlands
Clara Town C v Birr Town B ; Stanley O’Hara Park, Lisanisky, Clara; Midlands
Division 3A
Midlands Celtic v Rosenallis B; Castle Park, Lea Road, Portarlington; Offaly
Emo Rangers v Mountmellick Utd B; Community Centre, Emo; Offaly
Maryborough FC v Emo Celtic; Community Centre. Ballyroan; Offaly
Idle Cloneygowan
Division 3B
Mullingar Ath B v Coolraine B; Gainstown, Mullingar; Midlands
Kinnegad Juniors v Moate Celtic; Lagan Park, Killucan Road, Kinnegad; Midlands
Raharney Utd v Daingean; Higginstown, Raharney; Midlands
Idle Killeigh, Clara Town B
Womens Division
Ballymackey v Stonepark Longford; 2.00; Ballinree, Norwood, Nenagh; Offaly
Mullingar Athlletic v Clara Town; 2.00; Gainstown, Mullingar; Midlands
Mountmellick Utd v Killeigh Ladies;2.00; Conor Davis Park, Mountmellick; Offaly
Willow Park v Kinnegad Juniors; 2.00; DPD Park, Athlone; Midlands
Idle Portlaoise, Killeigh Rovers
Under 17 Div 1 Sunday
UCL Harps v Spartak Granard; 2.00; Dernfest Lough Gowna; Midlands
Killoe Celtic v Ballyjamesduff AFC; 2.00; Cullyfad Longford; Midlands
Idle Newtown, Ballymahon